European Green Deal — нова амбітна стратегія розвитку «зеленої» економіки ЄС. Її мета — зменшити викиди СО2 на 50–55 % у 2030 році та зробити Європу першим «кліматично нейтральним» континентом до 2050 року. А який вектор обирає Україна, чи посильно це для нашої держави? Дорожня карта передбачає цілий комплекс заходів щодо підвищення ефективного використання енергоресурсів, переходу до «чистої» циркулярної економіки, зменшення забруднення та запобігання змінам клімату. Все це сприятиме покращенню якості життя людей та стану довкілля. І попри те що пандемія дещо корегує цей план, дороги назад не буде.
Багато викликів попереду для вітчизняних підприємств. Тому кожен випуск ми намагаємося створювати якомога більш практичним та охоплювати коло найактуальніших тем.
Триває обговорення рамкового закону про відходи. Проблемних питань у сфері управління промисловими відходами дуже багато. «Найгарячішими» темами серед них є:
ліцензія на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, її отримання та переоформлення;
розробка реєстрових карт на використані акумуляторні батареї та на відходи, що здаються на утилізацію як вторинна сировина;
екологічний податок за скиди дощових і талих вод;
утилізація відходів ІІ та IV класу небезпеки та ін.
Відповіді експерта на 10 найбільш актуальних запитань пропонуємо до вашої уваги.
Успішні приклади європейських та вітчизняних промислових підприємств, можливо, підкажуть спосіб вирішення складних ситуацій; про них дізнаєтеся зі статті «Досвід країн ЄС: як екомодернізація допомагає вийти з кризи?».
Нагадуємо, у травні набрала чинності довгоочікувана для контролюючого органу методика розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Що ж нового передбачає Методика? Шукайте відповіді у рубриці «Екозаконодавство».
Також ми звернулися із запитаннями від екологів — членів ПАЕУ щодо діяльності ДЕІ у 2020 році. Роз’яснення надав Денис Каплунов, перший заступник голови Державної екологічної інспекції України — читайте актуальне інтерв'ю.
На останок, вітаємо колег-екологів з першою річницею створення ПАЕУ — потужного екологічного хабу кращих технічних рішень для екологізації бізнесу, методичної та інформаційної підтримки бізнесу та ОТГ. Про інноваційну профспілку — теж у випуску.
Щиро переконані, ті держави здатні стати великими, у яких «великі малі люди».