Безперечно, комплекс питань, пов’язаних із викликами та загрозами національній безпеці України у сфері забезпечення водної безпеки держави, спричинив посилену увагу з боку держави, підтвердженням чого є нещодавній указ Президента України № 357/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року «Про стан водних ресурсів України».
З одного боку, спекулювання на темі катастрофічного стану та повної деградації водних ресурсів призводить лише до періодичних інформаційних збурень у суспільстві, а з іншого — нефінансування та невиконання завдань за напрямом екологічного оздоровлення каскаду Дніпровських водосховищ та поліпшення якості питної води призвело до погіршення показників якості води в головній водній артерії України, що загрожує здоров’ю населення України та переходу до кризового стану річки.
Як же знайти той крихкий баланс між екологічністю та розвитком масштабного виробництва? — вивчаємо питання разом з експертами, а також розповідаємо про шлях екомодернізації одного з найстаріших підприємств України — Понінківської картонно-паперової фабрики, історія якої налічує 234 роки.
Нагадаємо, суб’єкти господарювання, які здійснюють скид стічних вод, мають щоквартально робити розрахунок екологічного податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти.
Що змінилося в Методиці розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів? Яка періодичність контролю стічних вод? Який порядок звірки нормативів ГДС? Який порядок розрахунку?
Звісно, увагою не оминули відповідальність за порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів. Усе це у випуску!
Замовте рахунок у редакції:
0 800 217-021 або (099) 370-42-27, sales@ecolog-ua.com
Передплатні індекси: