«Байдуже, говоримо ми про стан навколишнього середовища чи використання природних ресурсів, збереження біорізноманіття чи моніторинг довкілля — ми завжди говоримо про гроші…».
Чи згодні Ви, шановні колеги, із цим твердженням?
Уже 29 років незалежності України ми накопичуємо проблеми — законодавчі, операційні, економічні, кадрові, інституційні, процедурні — через які підприємства вдаються до порушень законодавства у сфері охорони довкілля. Вимушеність екологічного менеджменту багато років викривляти інформацію про реальний стан речей — головна причина відсутності екологічної модернізації поряд з нестачею коштів. Що ж змушує підприємства порушувати законодавство в розрізі атмосферного повітря — економічна недоцільність чи практика недоброчесності? Та як знайти компромісне рішення? З’ясовуємо у цьому випуску!
2021 рік продовжує нас бентежити ризиками недостатньої спроможності суспільства та бізнесу у їх реалізації екологічних заходів, що посилилися у зв’язку з падінням економіки, яке сталося внаслідок карантинних заходів у відповідь на пандемію COVID-19. Однак Україна вперше заявила про ціль (НВВ2), яка передбачає реальні, хоч і невеликі скорочення викидів парникових газів.
Цей випуск ми наповнювали практичним інструментарієм, щоб убезпечити вашу щоденну працю!
Погодьтеся, інтернет змінив усе!
Ціна інформації наближається до нуля, а вміння її фільтрувати, обробляти й створювати нове стало основною цінністю фахівця. Наш журнал не гарантує кар’єри чи успіху — для цього треба багато більше! Однак ми гарантуємо акумульований кращий досвід тих, хто апробував рішення на практиці!
А ще закликаємо невпинно навчатися і підвищувати свій професійний рівень. Ми запрошуємо до участі у Всеукраїнській олімпіаді для екологів підприємств, що стартувала у квітні! Деталі — у випуску ecolog-ua.com (пункт головного меню).
Найпоширеніша причина невиконання норм екологічного законодавства — порушувати дешевше!
Знайоме твердження? Чому? Перегортайте сторінки випуску!