Зміст номера
№ 05 / 2020, травень
Академія еколога
Вікторія Сердюк
Як розробити план заходів з охорони довкілля?
Екологічне право
Людмила Хоміч
Екологічна безпека: гарячі консультації
Землекористування
Роман Третяк
Як рекультивувати порушені землі: з чого почати?
Практикум еколога
Людмила Хоміч
ТОП-10 запитань-відповідей
Слово редактора
Шеф-редактор
Людмила Циганок
Шановні читачі!

Екологічний порядок денний хоч і відійшов дещо вбік у зв’язку з пандемією у світі, однак не перестав бути актуальним. Поширення інфекційних захворювань змушує все частіше повертатися до екологічних проблем, адже, ймовірно, це явище безпосередньо пов’язане із забрудненням навколишнього середовища.

Водночас, маємо невтішні прогнози від ООН щодо досягнення Цілей сталого розвитку; і Україна — не виняток. Хоч і спостерігається деяке покращення стану довкілля у зв’язку зі спадом ділової активності, прогнозовано, що викиди в повітря, скиди у водні об’єкти швидко повернуться до передкарантинного рівня, щойно промисловість знову запрацює…

Що ж потрібно врахувати в Україні, щоб виконати природоохоронні зобов’язання перед ЄС? Чи можливо не допустити відкочування суспільства назад до брудних технологій? І головне, як у посткризовий період не дозволити зруйнувати і так примарний баланс інтересів суспільства, бізнесу та довкілля? Що робиться для цього державою? На наші запитання погодилася відповісти Ірина Ставчук, заступник міністра енергетики та захисту довкілля України.

Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року передбачає, що пріоритетом у сфері поводження з відходами має стати їх перероблення  в енергію, корми та інші ресурси. Своїм практичним досвідом такого використання діляться підприємства різних галузей «Промислові відходи = цінні промислові ресурси? Чи готова Україна до циркулярної економіки?»

Нинішня криза, окрім іншого, дозволить виявити, де ресурсоефективність — це принцип компанії, а де ще недооцінюють можливості інновацій та вчасного реагування на екологічні виклики. Наразі в лідерах будуть ті, хто зможе забезпечити на практиці синергію екологічних, соціальних та економічних факторів, тим самим комплексно підійти до потреб споживачів. Час управляти ризиками та діяти на випередження! За такого механізму ті підприємства, які інвестують у природоохоронні заходи, гарантовано виявляться у кращому становищі та стануть успішним прикладом для інших. Про успішний досвід зарубіжних країн читайте у статті «Як застосування законодавства ЄС у сфері захисту довкілля сприяє зменшенню рівня промислового забруднення».

Не оминули увагою ми і найбільш актуальні теми, пов’язані з пандемією: «Антикоронавірусні закони»: чи торкнуться податкові пільги екологічного податку та рентної плати? та «Про управління медичними відходами у складі побутових: загальні вимоги, рекомендації та світовий досвід у зв’язку зі спалахом COVID-19» — читайте у травневому номері.

Усім нам здоров’я, наснаги та сил, аби йти до своєї мети, попри всі труднощі!

Читати повністю