Зміст номера
№ 03 / 2020, березень
Водокористування
Статтю підготували експерти PAEU
Значення спеціального водокористування в охороні водних ресурсів України
Актуальне роз’яснення
Людмила Хоміч
Актуальний коментар
ЕКОшпаргалка
Перевірки 2020
Актуальне роз’яснення
Марина Тимошенко
Як отримати ліцензію на зберігання пального на підприємстві?
Практикум еколога
ТОП-10 запитань-відповідей
Слово редактора
Шеф-редактор
Людмила Циганок
Шановні читачі!

Весна — пора оновлення, як у людському світі, так і у світі природи. Можливо, саме тому таке свято, як день Землі, відзначають в усьому світі саме у березні. Хоча у цьому випадку слово «свято» навряд чи буде асоціюватися у нас з радісним настроєм; швидше, варто згадати більш давній сенс цього слова, що має один корінь із поняттям «святий». Бо саме такою є для нас Земля — не просто місце, де всі ми живемо, а високоорганізована і збалансована система, яку людина, на жаль, не лише сліпо використовує, але й нищить… І цей процес наразі сягнув такої межі, коли простого розуміння вже замало, потрібно — діяти, і діяти організовано. Хочеться сподіватися, що в міру своїх сил наш журнал вносить свій вклад у цю благородну справу, об’єднуючи тих, хто не лише шукає, але й знаходить інноваційні рішення для поліпшення стану довкілля.

«Ми використовуємо природний потенціал нашої планети майже удвічі швидше, ніж її екосистема може відновитися. Фактично ми хижацьки і варварськи користуємося ресурсами майже двох планет Земля!» — йдеться у статті, присвяченій створенню та функціонуванню служб з охорони довкілля на підприємствах. Аби досягти системного підходу у такому важливому питанні, потрібні зміни на законодавчому рівні — які й пропонують фахівці PAEU.

Недосконалість чинного законодавства, застаріла матеріально-технічна база та недостатній рівень заробітної плати інспекторів — такими вбачає основні проблеми, що заважають ефективній роботі Державної екологічної інспекції України, її голова Єгор Фірсов. На ряд гострих запитань від екологів він надав відповіді у своєму інтерв’ю.

Тему водних ресурсів розглянемо з позиції суб’єктів господарювання, а саме поговоримо про значення спеціального водокористування в охороні водних ресурсів України. Чому кожне 4-те звернення щодо отримання дозволу на спеціальне водокористування завершується відмовою? Якими є найпоширеніші причини для відмов у наданні дозволів, та на чому насправді зосереджують увагу чиновники?

Тема промислових відходів — незмінно актуальна, тож їй буде присвячена окрема рубрика, яку розпочнемо на сторінках березневого номера статтею про бурові відходи як вторинний матеріальний чи енергетичний ресурс. Не лишилися поза нашою увагою і такі важливі для еколога теми, як порядок і строки подання звітності та сплати екоподатку на 2020 рік, а також планові заходи перевірок Держекоінспекцією.

І пам’ятаймо, що велика дорога складається з маленьких кроків. Давайте робити їх разом і отримувати задоволення від того, що кожен такий крок робить світ навколо трішки кращим.

Все буде ЕКО!

Читати повністю