Зміст номера
№ 02 / 2025, лютий
ЕКОзаконодавство
Юлія Шупик
Моніторинг законодавства (січень – 2025)
Управління відходами
Наталія Козбур
Особливості управління металобрухтом на підприємстві
Актуальне роз’яснення
Сергій Карагодін
Ліцензування імпорту контрольованих речовин
Шпаргалка для еколога
Юлія Георгієва
Звітуємо за 2024 рік
Слово редактора
голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», інженер-еколог, промисловий еколог гірничовидобувного підприємства, внутрішній аудитор СЕМ ISO 14001                
Сергій Карагодін
Шановні читачі!

За вікном лютий. Непомітно промайнули півтора місяці нового року – час невпинний. Підсумки минулого року підбито, плани на наступний – окреслено.

Лютий – це продовження звітного періоду, хоча іноді здається, що звітний період триває увесь рік. Тому у свіжому випуску можна знайти приклади заповнення деяких форм звітів.

Минулого місяця світова спільнота відзначала Всесвітній день екологічної освіти. Проте це не лише один день, а повсякденний спосіб життя. Нині в Україні на державному щаблі заговорили про реформу екологічної освіти, яка повинна мати комплексний підхід на всіх рівнях, тобто починатися з малечі в дитячих садочках, продовжуватись у школі, переходити в професійну освіту, інтегруючи дисципліни екологічного спрямування в підготовку спеціалістів різних фахів, далі – вища освіта: «екологізація» всіх дисциплін і спеціальностей, залучення бізнесу до навчального процесу. Проте екологічна освіта не повинна зупинятися на вищій школі. Мають бути просвітницькі кампанії для підвищення екологічної культури й обізнаності населення. І нарешті – наука: розвиток дослідницьких центрів для впровадження екологічних і зелених проєктів.

Усе це лунає з вуст державних діячів високого рівня. Сподіваємося, що це будуть не просто слова, а й конкретні дії. Так, це непростий шлях. Переконаний, що будуть болючі рішення на шляху до нашої спільної мети – турботи про майбутні покоління та збереження балансу між людиною і природою.

Читати повністю