Надворі вже серпень! Невпинно летить час, незважаючи ні на що. І хоча до кінця року ще порівняно далеко, але людство вже почало жити в борг. 1 серпня на планеті настав Всесвітній день екологічного боргу, або як його називають в оригіналі – Earth Overshoot Day. За розрахунками, які веде міжнародна організація Global Footprint Network (GFN), у цей день із початку поточного року людство витратило свої відновлювальні ресурси, які природа може відновити за рік. Тобто ми витрачаємо планетарні ресурси швидше, ніж вони відновлюються. Це означає, що нині людство використовує природу в 1,7 рази швидше, ніж екосистеми нашої планети можуть відновитися. Це все одно, що використовувати 1,7 Землі.
Кожен із нас повинен робити
все, щоб цей день наставав якомога пізніше. Почати треба з малого:
- споживати відповідально: купувати треба лише те, що дійсно потрібно, уникати використання одноразових речей;
- сортувати сміття: це допоможе зменшити кількість відходів, що потрапляють на полігон;
- економити енергоресурси (електроенергію, газ, паливо), де можливо – замінити використання автомобіля громадським транспортом, пішими прогулянками, велосипедом, використання енергозберігальних приладів;
- віддавати перевагу місцевим виробникам товарів, для яких логістичні шляхи є найменшими.
А тепер – до роботи.
У свіжому номері як завжди моніторинг законодавства, у традиційному інтерв’ю є змога ознайомитися з баченням адвокатки Софії Шутяк щодо питань довкілевого права.
Також у номері – матеріал про найкращі екологічні практики (на прикладі газовидобувної компанії «Shell»). І вже традиційно судова практика. Цього разу – щодо визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, укладеного за результатами земельних торгів, оскільки земельна ділянка знаходилася на території регіонального ландшафтного парку.
На вас чекають відповіді на низку запитань стосовно:
- програми
ЄС LIFE – нового інструменту для збереження природної спадщини в Україні;
- рамкового
законопроєкту № 11310 «Про основні засади державної кліматичної політики»;
- первинної
документації під час передачі небезпечних відходів ліцензіату;
- змін
у законодавстві: спрощення процедур заради збереження бізнесу;
- змін,
що несе новий Закон «Про інтегроване запобігання та контроль промислового
забруднення»;
- складання
повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в
атмосферне повітря від стаціонарних джерел.
Нагадуємо, що незабаром відбудеться вебінтенсив під патронатом професійного журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» і системи «Онлайн-консультант еколога підприємства»:
Маєте запитання?
Інформуйте нас про ваші виробничі потреби, надсилаючи запити на адресу електронної пошти редакції: editor@ecolog-ua.com.