№ 10 / 2024, жовтень
Зміст номера
№ 10 / 2024, жовтень
ЕКОзаконодавство
Юлія Шупик
Моніторинг законодавства (вересень – 2024)
Актуальне роз’яснення
Яна Самолова
Металобрухт: з’ясовуємо деталі
Власна думка
Євген Шмурак 
Загублена реформа. Частина 2
Слово редактора
голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», інженер-еколог, промисловий еколог гірничовидобувного підприємства, внутрішній аудитор СЕМ ISO 14001           
Сергій Карагодін
Шановні читачі!

14 жовтня в Україні відзначали Всесвітній день екологічної освіти.

Із 14 по 26 жовтня 1977 року в Тбілісі відбувалася Міжурядова конференція ООН, яка була організована ЮНЕСКО та ЮНЕП і стосувалася екологічної освіти. Відтоді низка міжнародних організацій 14 жовтня відзначають як Всесвітній день екологічної освіти (World Environmental Education Day).

Багато міжнародних екологічних організацій відзначають цей день 26 січня або 12 травня – ці дати пов’язані зі Стокгольмською конференцією 1972 року.

Утім, не важливо, коли відзначати цей день. Що більше їх буде, то більше уваги буде приділено екологічній освіті, адже це запорука формування сталого майбутнього.

Екологічна освіта повинна бути спрямована на поліпшення відносин між людиною та природою, дотримання балансу. Підвищувати рівень екологічної свідомості необхідно з дитинства, і не тільки в цей день, а щоденно. І це ми спроможні зробити. І тоді найголовніша ціль сьогодення – гармонійне співіснування соціуму та довкілля – буде досягнута.

Екологічна освіта – це не лише про академічні знання, це про наше повсякденне життя. Тому до роботи.

У свіжому номері пропонуємо ознайомитися з матеріалом щодо Угоди мерів – амбітної ініціативи у боротьбі з глобальними змінами клімату.

Читати повністю