Хочете стати успішними —
припиніть працювати поодинці!
Дуже багато підприємців роблять одну і ту саму помилку — зациклюються на тому, як самотужки вирішити певне завдання. А потім опиняються загнаними в глухий кут, коли раптово з’ясовується, що їм бракує навичок, знань або ресурсів, аби впоратися самостійно.
Проблема в тому, що їм в принципі не варто намагатися зробити все самотужки від самого початку. Є низка невирішених питань, які можна подолати лиш об’єднанням зусиль! У Професійній асоціації екологів України не заплющуємо очі на забюрократизованість процедур, існування штучних перешкод, тому, з одного боку, формуємо критичну масу тих, хто готовий публічно боротися з імітацією екотрансформації, з іншого ж — навчаємося з авторами журналу й експертами, попри всі труднощі, знаходити рішення і дотримуватися закону та здорового глузду.
А ще — незнання не звільняє від відповідальності. Величезна кількість підприємств малого та середнього бізнесу не дотримується вимог законодавства, не сплачує екоподатку, бо до них просто не дійшла інспекція! Так, упущень справді багато!
Що робити підприємцю, коли позиція контролюючого органу не має нічого спільного із захистом довкілля, а спрямована лише на надання «потенційного клієнта» своїм ФОПам з метою отримання фінансової вигоди? Усім відомо, що деякі державні екологічні інспекції на власний розсуд тлумачать норми Закону про ОВД — коментар експерта у випуску…
Також у серпневому випуску проаналізуємо зміни в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», що сталися за останні півроку!
Традиційно в практикумах ми розставляємо головні акценти, зокрема: яка робота має бути виконана перед проведенням інвентаризації викидів на підприємстві? Також надаємо алгоритм з розробки паспорта ГОУ на підприємстві.
Уже з наступних випусків розширюємо нову рубрику «Розбираємо ситуацію», присвячену поетапному аналізу кейсів та рекомендацій щодо недопущення помилок. Запрошуємо ділитися вашим досвідом!