«Якби світ був банком, вони б його вже врятували» Слоган Greenpeace
Як би світом не ширилися тренди перекладання відповідальності за наслідки діяльності (бездіяльності) у сфері охорони довкілля, ми переконані — лише пошук рішень за нинішньої ситуації для зниження негативного впливу кожним з нас допоможе врятувати майбутнє! Тому для кожного номера журналу ми шукаємо готові ідеї для зеленого зростання бізнесу та ефективної системи екобезпеки підприємства, які перевірили на собі ваші колеги — успішні екологи українських та міжнародних компаній. Ми не про новини і не про екологічні вимоги. Ми — про практику управлінських рішень, висвітлену саме екологами-практиками. Саме вони — автори статей в журналі. Діліться досвідом і Ви! Вам же є що сказати!?
Європейський зелений курс — це програма дій, в центрі якої амбітний план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Протягом 2020 року Єврокомісія оприлюднила низку стратегічних документів у рамках ЄЗК. Що ж таке Європейський зелений курс для України? Та які важливі рішення стоять перед нами? Спробуємо розібрати в матеріалі.
Перегортаючи сторінки випуску, зверніть також увагу на приклад реалізації успішного екологічного аудиту відповідно до вимог системи екологічного менеджменту та положень міжнародних стандартів ISO 14001:2015 та ISO 19011:2018 від фахівців НАК «Нафтогаз України».
Також в березневому випуску журналу розберемо на прикладі — як скласти інструкцію по експлуатації газоочисного устаткування на підприємстві? Адже одним з обов’язків суб’єктів господарювання, які здійснюють негативний вплив на атмосферне повітря, є розробка та затвердження інструкції з експлуатації ГОУ відповідно до умов їх роботи. Як уникнути помилок? Роз’яснюємо на прикладі.
Нехай цей випуск допоможе працювати ефективніше! І допоки хтось шукає виправдання — ми шукаємо рішення для екотрансформації!
Нехай ця весна буде сповненою лише добрими подіями!