Зміст номера
№ 04 / 2020, квітень
Практикум еколога
Іван Паламарчук
ТОП-10 запитань-відповідей
Слово редактора
Шеф-редактор
Людмила Циганок
Шановні читачі!

Як і батьківщину, історію не вибирають. Так уже склалося, що весняний місяць — квітень в Україні асоціюється не тільки з теплом і розквітом, а й з трагедією, що лишила свій слід у долях тисяч людей, а на тілі землі — незагоєною раною зосталася зона відчуження. Чорнобиль став жорстоким уроком — і не лише для українців, а й для всього людства, що іноді плата за помилки гордого людського розуму може бути занадто високою. Якщо поглянути на світ природи — у ньому все гармонійно і перебуває на своєму місці; все — окрім людини… Хочеться вірити, що ми вже доросли до усвідомлення того, що від природи не можна лише брати, нічого не повертаючи.

У нашому квітневому номері темі Чорнобиля та ролі атомної енергетики в сучасній економіці держави присвячена стаття «Атомна енергетика в Україні: нова екологічна загроза чи потенційні можливості?».

Тема охорони підземних вод представлена статтею «Чи впливає діяльність гірничого підприємства на рівень та якість питної води в колодязях домогосподарств? Що повинен знати керівник підприємства та еколог». Із серії практичних порад для еколога: вчимося правильно оформлювати паспорт місць видалення відходів на підприємстві та як уникнути штрафів в разі порушення податкового законодавства.

Ще одна складна тема, а саме — оцінка впливу на довкілля — стала однією з основних в цьому випуску, а також темою для дискусії експертів.

Також раді Вам повідомити про старт проєкту-визнання «ECОtransformation-2020» (ЕКОтрансформація)! Протягом року ми визначаємо та популяризуємо кращі екологічно відповідальні підприємства та організації, найкращі досягнення, досвід та лідерів, що роблять значний внесок у збереження довкілля.

Запрошуємо до участі!

Шановні друзі!

З огляду на надзвичайну ситуацію, що склалася в Україні через захворювання на COVID-19 та обмеження доставки видань, пов’язані з карантинними заходами, квітневий номер журналу вийшов в електронному форматі.

Друком журнал вийде у травні № 4–5!

Читати повністю